Ana Sayfa   Kalorifer Böceğinin Sağlığımıza Zararları

Kalorifer Böceğinin Sağlığımıza Zararları

kalorifer böcegi

Kalorifer böcekleri insanlar üzerinde birçok sağlık problemlerinin ortaya çıkmasında aktif rol oynayan haşere gurupları arasında yer almaktadır. Gezindikleri ortamlardaki var olan tüm hastalıkları ve de virüsleri vücutlarına alarak  biz insanlara özellikle gıda yolu ile bulaşmasına sebebiyet verirler. Günümüzde sıklıkla görülen gıda zehirlenmeleri vakalarının %90 gibi büyük bir bölümüne kalorifer böceklerinin neden oldukları tespit edilmiş ve de bu durum bilimsel yönden kanıtlanmıştır.

kalorifer böcekleri kansere neden oluyor

kalorifer böcekleri kansere neden oluyor

Kalorifer böceklerivücutlarında var olan mikropları gıdalarımız üzerine dışkıları ve salyaları ile aktarırlar ve bu dışkı yada salyalar maalesef insan gözü ile görülmezler. Bu yüzden kalorifer böceği ilaçlama insan sağlığı açısından aslında bilinenden çok daha fazla öneme sahiptir.

Bu haşereler insan sağlığı açısından risk taşıyan mikropların bulunduğu  alanlar üzerinde gezinir ve de yuvalanırlar. Kalorifer böcekleri bulaşıcı hastalıkların yayılmasında aktif rol oynamakla beraber insanlar üzerinde ciddi alerjik rahatsızlıklara da sebep olurlar.

Bu haşerelerin yediğimiz gıdalara ortak olduklarını düşündüğümüzde karşılaştığımız riskin boyutunu da daha iyi anlama şansına sahip oluruz. Bu haşereler tarafından insanlara bulaşan başlıca hastalıkları verem, dizanteri, kolera, tifo,  mantar, Entamoeba coli, astım, histolyrica olarak sıralamak mümkündür.